Aktiviteter 2017

Senast uppdaterad den 2 februari 2017

Det finns många aktiviteter i frivilligverksamhetens regi att välja på, programmet uppdateras fortlöpande.

Måndag 23 januari

Skene, Järnvägsgatan: Café kl. 15:00

Tisdag 24 januari

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Hyssna, Stomsåker: Bingo kl. 10:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Kinna, Rönnäng: Våffelcafé kl. 15:00

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Onsdag 25 januari

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Kinna, Olof Markus: Musikkafé kl. 10:30

Öxabäck, Dagcentralen: Musikkafé kl. 10:30

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 26 januari

Björketorp, Frivilligcentralen: Herrträff med mat kl. 10:00

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Stickkafé kl. 13:30

Kinna, Malmsäter: Musikkafé kl. 14:30

Fredag 27 januari

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Måndag 30 januari

Hyssna, Stomsåker: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Horred, Ekås: Ringbak kl. 14:30

Tisdag 31 januari

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Hajom, Församlingshemmet: Stickcafé kl. 14:00

Kinna, Lärkan: Musikkafé kl. 14:30

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Sätila, Klockaregården: Högläsning kl. 15:30

Onsdag 1 februari

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Fotskäl, Marielund: Våffelcafé kl. 14:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Kinna, Malmsäter: Bingo kl. 14:30

Torsdag 2 februari

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Fritsla, Solgård: Café kl. 10:00

Torestorp, Kullabyn: Våffelcafé kl. 15:00

Fredag 3 februari

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Måndag 6 februari

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Tisdag 7 februari

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Hyssna, Stomsåker: Bingo kl. 10:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Älekulla, Församlingshemmet: Lunch kl. 13:00

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Kinna, Rönnäng: Våffelcafé kl. 15:00

Onsdag 8 februari

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Kinna, Olof Markus: Musikkafé kl. 10:30

Öxabäck, Bygdegården: Sopplunch kl. 12:30

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 9 februari

Björketorp, Frivilligcentralen: Herrträff med mat kl. 10:00

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Stickkafé kl. 13:30

Öxabäck, Dagcentralen: Bingo kl. 14:00

Skene, Järnvägsgatan: Bingo kl. 15:00

Fredag 10 februari

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Måndag 13 februari

Hyssna, Stomsåker: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Horred, Ekås: Gemenskapsträff kl. 14:30

Skene, Järnvägsgatan: Finska gruppen kl. 15:00

Tisdag 14 februari

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Torestorp, Kullabyn: Bingo kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Hajom, Församlingshemmet: Stickcafé kl. 14:00

Hyssna, Stomsåker: Underhållning kl. 14:30

Kinna, Lärkan: Musikkafé kl. 14:30

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Onsdag 15 februari

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Fotskäl, Marielund: Våffelcafé kl. 14:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 16 februari

Fritsla, Solgård: Café kl. 10:00

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Fredag 17 februari

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Måndag 20 februari

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Skene, Järnvägsgatan: Café kl. 15:00

Tisdag 21 februari

Älekulla, Församlingshemmet: kl. 10:00

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Hyssna, Stomsåker: Bingo kl. 10:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Kinna, Rönnäng: Våffelcafé kl. 15:00

Onsdag 22 februari

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Kinna, Olof Markus: Musikkafé kl. 10:30

Öxabäck, Dagcentralen: Musikkafé kl. 10:30

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 23 februari

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Herrträff med mat kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Stickkafé kl. 13:30

Kinna, Malmsäter: Musikkafé kl. 14:30

Fredag 24 februari

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Måndag 27 februari

Hyssna, Stomsåker: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Horred, Ekås: Semlor kl. 14:30

Tisdag 28 februari

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 10:50

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Hajom, Församlingshemmet: Stickcafé kl. 14:00

Kinna, Lärkan: Musikkafé kl. 14:30

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Sätila, Klockaregården: Högläsning kl. 15:30

Onsdag 1 mars

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Fotskäl, Marielund: Våffelcafé kl. 14:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Kinna, Malmsäter: Bingo kl. 14:30

Torsdag 2 mars

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Fritsla, Solgård: Café kl. 10:00

Horred, Ekås: Högläsning kl. 10:30

Torestorp, Kullabyn: Våffelcafé kl. 15:00

Fredag 3 mars

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Lördag 4 mars

Horred, Ekås: Lördagscafé kl. 10:00

Måndag 6 mars

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Skene, Järnvägsgatan: Finska gruppen kl. 15:00

Tisdag 7 mars

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Hyssna, Stomsåker: Bingo kl. 10:30

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Älekulla, Församlingshemmet: Lunch kl. 13:00

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Kinna, Rönnäng: Våffelcafé kl. 15:00

Onsdag 8 mars

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Kinna, Olof Markus: Musikkafé kl. 10:30

Öxabäck, Bygdegården: Sopplunch kl. 12:30

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 9 mars

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Herrträff med mat kl. 10:00

Horred, Ekås: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Stickkafé kl. 13:30

Öxabäck, Dagcentralen: Bingo kl. 14:00

Örby, Dagcentralen: Café kl. 14:30

Skene, Järnvägsgatan: Bingo kl. 15:00

Fredag 10 mars

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Måndag 13 mars

Hyssna, Stomsåker: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Horred, Ekås: Våfflor kl. 14:30

Tisdag 14 mars

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Torestorp, Kullabyn: Bingo kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Björketorp, Bygdegården: Gemenskapslunch kl. 12:00 (Skjuts fr kiosken kl 11.30)

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Hajom, Församlingshemmet: Stickcafé kl. 14:00

Kinna, Lärkan: Musikkafé kl. 14:30

Hyssna, Stomsåker: Underhållning kl. 14:30

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Sätila, Klockaregården: Högläsning kl. 15:30

Onsdag 15 mars

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Fotskäl, Marielund: Våffelcafé kl. 14:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 16 mars

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Fritsla, Solgård: Café kl. 10:00

Horred, Ekås: Högläsning kl. 10:30

Fredag 17 mars

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Måndag 20 mars

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Skene, Järnvägsgatan: Café kl. 15:00

Tisdag 21 mars

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Älekulla, Församlingshemmet: kl. 10:00

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Hyssna, Stomsåker: Bingo kl. 10:30

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Kinna, Rönnäng: Våffelcafé kl. 15:00

Onsdag 22 mars

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Kinna, Olof Markus: Musikkafé kl. 10:30

Hajom, Församlingshemmet: Sopplunch kl. 12:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 23 mars

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Björketorp, Frivilligcentralen: Herrträff med mat kl. 10:00

Horred, Ekås: Högläsning kl. 10:30

Fotskäl, Almäng: Psalmstund kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Stickkafé kl. 13:30

Fredag 24 mars

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Måndag 27 mars

Hyssna, Stomsåker: Högläsning kl. 10:30

Björketorp, Frivilligcentralen: Bingo kl. 13:30

Horred, Ekås: Gemenskapsträff kl. 14:30

Tisdag 28 mars

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Öxabäck, Dagcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Horred, Församlingshemmet: Trivselgymnastik kl. 10:00

Björketorp, Bygdegården: Gemenskapslunch kl. 12:00 (Skjuts fr kiosken kl 11.30)

Älekulla, ICA Nära: Snickarverkstad kl. 13:00

Hajom, Församlingshemmet: Stickcafé kl. 14:00

Kinna, Lärkan: Musikkafé kl. 14:30

Kinna, Malmsäter: Gymnastik kl. 15:00

Sätila, Klockaregården: Högläsning kl. 15:30

Onsdag 29 mars

Björketorp, Frivilligcentralen: Gymnastik kl. 10:00

Sätila, Bygdegården: Curling kl. 10:00

Öxabäck, Dagcentralen: Musikkafé kl. 10:30

Fotskäl, Marielund: Våffelcafé kl. 14:00

Sätila, Klockaregården: Gymnastik kl. 14:00

Torsdag 30 mars

Fritsla, Solgård: Café kl. 10:00

Sätila, Klockaregården: Linedance kl. 10:00

Horred, Ekås: Högläsning kl. 10:30

Kinna, Malmsäter: Musikkafé kl. 14:30

Fredag 31 mars

Ubbhult, Klubbhuset: Bingo kl. 09:30

Sätila, Lygnevi: Boule kl. 09:50

Sätila, Klockaregården: Bingo kl. 10:00

Publicerad av: Marks kommun